Revista mèdica certificada per WMA, ACSA, HON.
Menú

És possible que la causa d'esterilitat siguin els anticonceptius que he usat fins ara?

Per Sara Salgado.
Última actualització: 04/02/2019

Si la dona utilitza anticonceptius hormonals durant un temps prolongat és possible que es trigui diversos mesos a recuperar la normalitat en els cicles menstruals i per tant la fertilitat. Per tant, els anticonceptius poden causar esterilitat transitòria.

Lectura recomanada: Quines són les principals causes d’esterilitat i infertilitat?.

 Sara Salgado
Sara Salgado
Embriòloga
Graduada en Bioquímica i Biologia Molecular per la Universitat del País Basc (UPV/EHU), amb Màster en Reproducció Humana Assistida per la Universitat Complutense de Madrid (UCM). Títol d'Expert Universitari en Tècniques de Diagnòstic Genètic per la Universitat de València (UV).
Embriòloga. Graduada en Bioquímica i Biologia Molecular per la Universitat del País Basc (UPV/EHU), amb Màster en Reproducció Humana Assistida per la Universitat Complutense de Madrid (UCM). Títol d'Expert Universitari en Tècniques de Diagnòstic Genètic per la Universitat de València (UV).
Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a oferir-li publicitat personalitzada i recopilar dades estadístiques. Si contínua navegant considerem que accepta la nostra política de cookies.